Centrum Zgłoszeń – Instytucje (Jak to działa?)

O co chodzi?

Centrum Zgłoszeń jest miejscem, w którym każdy zainteresowany podmiot (w przyszłości również obywatel) może dokonać zgłoszenia drogą elektroniczną aktów wandalizmu oraz elementów mowy nienawiści w przestrzeni miejskiej Wrocławia, a następnie w wygodny sposób monitorować stan realizacji zgłoszenia. To właśnie Centrum Zgłoszeń rozszerza możliwości związane z wykonywaniem prac społecznych w ramach zasądzonej kary ograniczenia wolności, daje podmiotom i obywatelom możliwość uczestniczenia w poprawie wizerunku miasta, zaś osobom skazanym szansę na odpracowanie swoich win i zrobienie czegoś pozytywnego dla społeczności lokalnej. Jest również narzędziem, za pomocą którego można sygnalizować zapotrzebowanie na prace społecznie użyteczne wykonywane przez osoby kierowane do Wrocławskiego Centrum Sprawiedliwości Naprawczej przez kuratorów sądowych.

Chcę dokonać zgłoszenia prac do wykonania! Jak mam tego dokonać?

1. Zauważyłeś/aś uszkodzone mienie publiczne, zanieczyszczoną przestrzeń, zdewastowane podwórko, cmentarz, przejście podziemne, ławkę w parku, plac zabaw, obraźliwe lub/i nawołujące do nienawiści graffiti na budynku,…?


2. Korzystając z przeglądarki internetowej przejdź pod adres strony Wrocławskiego Centrum Sprawiedliwości Naprawczej – www.wcsn.pl


3. Wybierz z menu strony pozycję Centrum Zgłoszeń → Załóż konto

 


4. Będąc na stronie “Centrum Zgłoszeń – rejestracja nowego konta” wypełnij dokładnie formularz, a następnie wciśnij przycisk “WYGENERUJ WNIOSEK DO PODPISU”, co spowoduje pobranie na dysk komputera automatycznie wypełnionego “Wniosku o nadanie uprawnień dostępu do Centrum Zgłoszeń”. Jeśli się pomyliłeś/aś popraw dane w formularzu i wygeneruj nowy wniosek.


5. Wydrukuj, opieczętuj i podpisz wygenerowany wniosek i dołącz jego skan do formularza korzystając z przycisku “Załącz plik w formacie PDF lub JPG”. Zaznacz wszystkie potrzebne zgody na przetwarzanie danych osobowych, a następnie wyślij formularz korzystając z przycisku “ZŁÓŻ WNIOSEK”.6. Po poprawnym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego nasi pracownicy zweryfikują Twój wniosek. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie otrzymasz na podany w formularzu zgłoszeniowym adres e-mail dalsze instrukcje oraz hasło dostępu do Twojego konta w Centrum Zgłoszeń. Od tego momentu Twoje konto jest aktywne i możesz z niego korzystać.


7. Najpierw musisz zalogować się na konto Centrum Zgłoszeń korzystając ze swojego adresu e-mail oraz otrzymanego hasła:


8. Możesz teraz przesyłać nam zgłoszenia prac do wykonania. Pamiętaj, aby sprawdzić w KATALOGU PRAC, jakie prace wykonujemy.


9. W profilu na karcie “Twoje zgłoszenia”  znajdziesz wszystkie wysłane przez Ciebie zgłoszenia wraz z ich statusem (zgłoszenie oczekujące/przyjęte/zamknięte) oraz przewidywanym terminem wykonania prac.


10. Aby zobaczyć szczegóły wysłanego zgłoszenia kliknij na wybraną pozycję z listy. Będziesz mieć możliwość podglądu zgłoszenia, możesz również komunikować się z pracownikami WCSN za pomocą wbudowanego systemu wymiany wiadomości.