Perspektywy sprawiedliwości naprawczej – seminarium współorganizowane przez WCSN

W dniach 19-26 listopada 2017 roku obchodzony jest z inicjatywy European Forum for Restorative Justice Międzynarodowy Tydzień Sprawiedliwości Naprawczej. Z tej okazji Sąd Okręgowy we Wrocławiu, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomi Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wrocławskie Centrum Sprawiedliwości Naprawczej zapraszają na seminarium pt: “Perspektywy sprawiedliwości naprawczej“, w ramach którego odbędzie się pokaz filmu “A Conversation“.

Film “A Conversation” stanowi ważny wkład w debatę na temat roli sprawiedliwości naprawczej. Został oparty na przedstawieniu międzynarodowego teatru “No Theatre” odnoszącym się do prawdziwego przypadku, w którym spotykają się ze sobą rodzina sprawcy gwałtu i zabójstwa z rodziną pokrzywdzonej. Prezentacja z polskimi napisami. Tłumaczenia dokonali Jakub Słowikowski i Mikołaj Rogoziński współpracujący z toruńską Fundacją Pracownia Dialogu. Film przeznaczony jest dla widzów pełnoletnich. Wstęp wolny. 

Na wydarzenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką mediacji i innych form sprawiedliwości naprawczej, a zwłaszcza mediatorów, sędziów, kuratorów sądowych, studentów, przedstawicieli organizacji promujących alternatywne metody rozwiązywania sporów.

Wprowadzenie do seansu poprowadzi dr Beata Czarnecka – Dzialuk z Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. W trakcie seminarium zaprezentowana zostanie działalność “Przystani Mediacji” w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu oraz Wrocławskiego Centrum Sprawiedliwości Naprawczej. Swoje badania nt. potencjału prac na cele społeczne w kontekście sprawiedliwości naprawczej przedstawi również pani Anna Matczak z Collegium Civitas i London School of Economic and Political Science.

Gościem wydarzenia będzie dr Sławomir Stasiorowski – Przedstawiciel Ministra Sprawiedliwości w  Radzie Głównej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym, który również zabierze głos w pierwszej części wydarzenia.

Dodatkowych informacji nt. seminarium można uzyskać kierując zapytania pod adresem: kurator@wroclaw.so.gov.pl